Sziasztok!
A mai bejegyzés egy igazán megosztó lesz, mármint a megítélése terén, ugyanis ma hazárdírozni fogunk.. vagy mégsem? Te melyik oldalon állsz? A póker szerencsejáték, vagy sem? Mindegy is! Ma, kifosztjuk az asztalokat, tartsatok velem!
Mielőtt belevágnék ebbe az igencsak megosztó bejegyzésbe, előbb arról szeretnék beszélni, hogy nekem milyen kapcsolatom van a pókerrel:
Ezzel a kártyajátékkal, először körül-belül 2014-ben ismerkedtem meg, amikor egy szép napon kapcsolgattam a tv-t, és a Sport1-en (azt hiszem) Korda Gyuribácsi tolmácsolásában láttam a nagyokat zsonglőrködni a kártyákkal, na meg persze a milliókat érő zsetonokkal a póker asztalon. Izgalmasnak találtam azonnal, hiszen mint már sokszor említettem, engem azok a játékok, tevékenységek kötnek le és vonzanak, ahol az agymunka a fontos, vagy éppen stratégiai érzék. Nos, a pókerben mindkettőre szükség van, és ezzel a mondatommal Én el is árultam, hogy az emberek mely táborát erősítem, ki is mondom, vállalom, szerintem a póker egyáltalán nem szerencsejáték. Persze, része van benne mint mindennek, de azért hosszútávon valóban az tud nyerni, aki jó matekból. Igen, ez a pontom megoszlanak a vélemények, de egyáltalán nem is ez a fontos, hogy ki hogyan vélekedik a játékról, hanem az, hogy azoknak is van lehetősége kipróbálni, megtanulni, játszani, akik nem szeretnének bele valódi pénzt belefektetni (Itt, ezen a pontom jegyzem meg, hogy senkit nem bíztatok arra, hogy a pókert valódi pénzben játssza), de agymunkának, kikapcsolódásnak, szórakozásnak szuper időtőltés.
Most, hogy elkaluzoltalak benneteket a pókerrel ápolt kapcsolatom bonyolult útveszetőiben, térjünk rá a póker alapszabályaira, amelyről itt olvashattok:
https://www.pokerstars.eu/hu/poker/games/rules/
Ha pedig az alapszabályokon túl vagytok, és komolyabb vizekre szeretnétek evezni, akkor ajánlom az alábbi segítőkész közösséget:
- Reghunterz.hu
- A magyar pókerélet hétköznapjai discord szerver
- Reghunterz Twitch csatornája
Térjünk rá a MonopolyPoker bemutatójára:
A játék természetesen a póker köré épül, megspékelve a Monopoly társasjáték szabályaival. Alapvetően persze pókerezünk kell, de lehetőségünk van, sőt kell is ingatlanokat fejleszteni, amiből zsetonokat kaphatunk, úgyhogy korántsem mindegy, hogy mely ingatlanunkat fejlesszük először (de erről majd egy kicsit később, egy új bejegyzésben lesz szó). Ha összegyűjtjük a kívánt mennyiségű ingatlankártyát, akkor tudjuk fejleszteni az adott ingatlanunkat, és a hátoldalán lévő összeget meg is kapjuk, annak fényében, hogy mennyi házunk van az adott területen.
Hogy néz ki a játékmenet? Kíváncsi vagy rá? Nézz bele a videómon keresztül itt:
Állj, ne siess! Mielőtt beleugranál fejest a pókervilágába, gondolkozz, és játssz felelősség teljesen! Ha a családodban van valaki, aki segítségre szorul, vagy akár Te magad vagy bajban, KERESS FEL EGY SZAKEMBERT, ÉS KEZELTESD A FÜGGŐSÉGEDET!
Hová fordulhatsz, ha úgy érzed bajban vagy:
https://szerencsejatekfuggoseg.hu/
Kis kiegészítésül fogadjátok szeretettel a Reghunterz csapat streamerének szakmai véleményét a pókert illetően:
'Sziasztok, a gamewithme.blog.hu kérdésére röviden összegezném nektek hogy miért is keverik sokan össze a Pókert a szerencsejátékokkal.
Alapvető dolog, hogy ha valamilyen játékot a “Terem” ellen játszunk ott elfogadjuk ,hogy a ház ezt üzletszerűen működteti és nem titok hogy haszon fejében. Ők vállalják hogy, ha szerencsés vagy, akkor hozzád tolják azt a pénzt amit beszednek a többi játékostól. Hosszú távon viszont, ha mindig vissza hordod a pénzed, akkor a jutalék miatt nem lehet velük szemben pluszban. Tehát egy garantáltan vesztes helyzetben lehetsz néha szerencsés és ezt az adrenalint kergetik igazából azok akik függővé váltak. Lehet ezt az egészet hobbiból is felfogni természetesen, és élvezni a rászánt kis összeget majd, remélni hogy szerencséd van. Mindez tud szórakoztató lenni viszont, 1-2 nyeremény után könnyen veszélyessé válhat és a végeredményt ahogy írtam is előre lehet tudni. A pénzed garantáltan elbukod mert kifizeted “jutalékba” hogy játszhattál.
A fent leírtakkal szemben, a pókerben nem csak a ház ellen játszol hanem, valódi ellenfelek ellen. Persze jutalékot itt is fizetsz, de minél több szituációt ismersz és gyakoroltad annál jobban fogod tudni nehéz helyzetbe hozni az ellenfeleidet aminek köszönhetően hibázni fognak. Ezeket a hibákat kihasználva fogod tudni elvenni az ellenfeleidtől a zsetonokat.
Ennél a résznél szoktak jönni azzal hogy “ja … All-In megy egy 72 és hiába van AA-om mégis megver… És nem szerencsejáték mi ?” Valahogy ilyenkor mind elfelejtik azt hogy matematikailag van esélye nyerni a 72-nek de ha folyamatosan All-In megyünk ezzel a kombinációval akkor a végeredmény az nem lesz kérdéses. Nagy mintán az AA zsebre fogja tenni az őt megillető zsetonokat.
Lesznek természetesen időszakok amikor szerencsétlennek érzed magad és lehetséges hogy épp az is vagy de ha a játékot elég időn át játszod akkor a tudásod mellé párosult zsetonok várható értéke realizálódni fog. Minél többet tanulod a játékot annál magasabb lesz zsetonod várható értéke.
Véleményem szerint ha egy játéknak a végkimenetelét tanulással tudod befolyásolni onnantól kezdve nem beszélhetünk arról hogy szerencsejáték lehet. Amennyi szerencse faktor van alapvetően benne az a játékélményt részét képezi és a póker ökológiájának szüksége is van rá.
Zárásnak egy gyakorló program amivel játszva fejlődhetsz és merülhetsz el a póker rejtelmeiben .
https://gtowizard.com/p/BAR3D'
Ezzel pedig ma is megköszönöm a megtisztelő figyelmeteket! Ne feledjétek, NE JÁTSZATOK VALÓDI PÉNZBEN PÓKERT, SEM MÁS SZERENCSEJÁTÉKOT!
További tartalmaimért IRATKOZZATOK FEL A YOUTUBE CSATORNÁMRA, A DISCORD SZERVEREMEN IS VÁROK MINDENKIT, KÖVESSETEK INSTAGRAMON, TWITTEREN, MEWEN, PINTERESTEN!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.