Sziasztok!
A mai bejegyzés egy igazán friss játéké, ugyanis a Second Dinner gondozásában megjelent MarvelSnap kártyajátékkal fogok foglalkozni, szóval a Marvel Fanok örülhetnek!
Mindenek előtt:
A játék mint említettem igazán friss, hiszen a Second Dinner gondozásában, 2022. október 18-án jelent meg. Azok számára akik egy kicsit szemfülesek, és ismerték a Hearthstone-t feltűnhetett, hogy a cég élén az a Ben Brode áll, aki korábban a Blizzard Entertainment-nél a Hearthstone játék fejlesztéséért volt felelős. A Second Dinner-t Ben Brode a Blizzard-tól való távozása után alapította, és olyan embereket is maga mögé állított, akik korábban vezető pozícióban voltak felelősek a Hearthstone fejlesztéséért. Jogosan gondolhatjuk, hogy a korábbi Blizzard fejese megpróbál egy olyan játékot létrehozni, amely egyedülálló, mint ahogy azt már a MarvelSnap megjelenése után le is nyilatkozta, miszerint a Marvel Snap egy olyan játék, lesz amely minden idők legjobb kártyajátéka lesz majd. Azt azonban nem tudni, hogy mire céloz a Second Dinner főnöke, hogy milyen értelemben lesz majd minden idők játéka ez, majd meglátjuk. Bocsátkozhatnék találgatásokba, de az nem Én asztalom, szóval, ezt meghagyom másnak!
Miről szól a MarvelSnap?
A MarvelSnap egy olyan kártyajáték, amelyben a Marvel karaktereivel kell játszanunk, és a megszokottól teljesen eltérően nem az ellenfél hősének életerejére van hatással, hanem a kártyáknak úgy nevezett „Power”-je van, ami tulajdonképpen az erősségét jelzi, az nyer, aki a 3 városrészből 2 legalább 2-ben több pontot ér el, de erről majd mindjárt lesz szó alább.
A játék különlegességei:
- Mint mondtam, az nyer, akinek több pontja van legalább 2 városban a 3 közül.
- Minden városrésznek külön hatása van az oda kijátszott lapokra.
- Nehézség, hogy a városrészek hatását nem azonnal látjuk, hanem az 1. városrészt azonnal felfedi a játék, a 2. városrész hatását csak a következő körben, a 3. városrészt pedig csak a 3 körben tudjuk meg. Mint írtam, ez egy nehézség, mert attól, hogy nem tudjuk a városrész hatásait attól ugyan úgy rakhatunk oda lapot, de számolni kell azzal, hogy negatívan fogja érinteni a pontszámot.
A kártyák fejlesztése:
A játékban lehetőségünk van a kártyáinkat fejleszteni, bizonyos „Booster”-nek hála, amelyet úgy kaphat meg a kártyánk, hogy a deckkünkben van, és játszva van az adott lappal.
Helyet kapott a BattlePass rendszer is:
Minél előrébb tartunk benne annál értékesebb lapot kaphatunk, amelyet aztán bele tudunk építeni a deckbe, elvégre ez egy gyűjtögetős kártyajáték.
Milyen a játékmenet?
A videómból megtudhatjátok:
Ma is köszönöm mindenkinek a figyelmet! Jó játékot kívánok! Mindenképpen próbáljátok ki a játékot, mert nagyon szórakoztató!
Ha nem akartok lemaradni a további tartalmaimról, akkor IRATKOZZATOK FEL A YOUTUBE CSATORNÁMRA, CSATLAKOZZATOK A DISCORD SZERVERMHEZ, KÖVESSETEK INSTAGRAMON, TWITTEREN, vagy a MEWE-n.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.