Sziasztok!
A mai bejegyzés egy igazán régi ihletésű, talán akkor fogalmazódott meg bennem egy cikk gondolata, amikor a csatornám és a blogom még nagyon kezdetleges volt, most pedig el is érkeztünk ahhoz a ponthoz, hogy meg is beszéljük, hogy hogyan is érdemes emote-olni a játékban! Ez következik most!
Sokszor hibásan használják az emote-okat a játékban:
Így igaz, nagyon sokszor valóban rosszul/rosszkor használják az emote-okat, a legtöbbször leginkább arra, hogy az ellenfeleket idegesítsék velük, és általában semmilyen koncepció nincsen arra vonatkozóan, hogy melyik emote-ot, mikor és miért használják. A hibás használatból adódó konfliktusok elkerülése érdekében érdemesebb úgy használni ezt a lehetőséget, hogy ha már használjuk, hogy legyen is értelme, legyen meg a koncepciója, és a jelentése az emote-oknak.
Mikor használjunk emote-okat a játék közben:
Rólam köztudott, hogy egyáltalán nem játszom csapatban, de ez nem azért van, mert antiszociális vagyok, hanem azért mert egyszerűen nincsen kedvem beszélni játék közben, ugyanis úgy gondolom, hogy ha valaki tud egy adott játékkal játszani, akkor nem feltétlenül szükséges beszélni. Ez az egyik oka, a másik oka pedig az, hogy általában olyan csapattársakkal dob össze a játék, ahol sok a kiskorú, és sokszor ordibálva játszanak, és ezt nincsen kedvem hallgatni, ennek a jutalmazása nálam általában az, hogy elnémítom őket, mert érdemleges információkat nem tudnak adni a hülyeség meg nem érdekel.
Hogy kompenzáljam, hogy nem beszélek, kitaláltam egy saját „emote-olási rendszert”, amelyet akkor használok, ha valaki kérdezi, hogy miért nem beszélek.
A rendszer alapja a következő:
1. Beszéld meg az adott játékostársaddal, hogy Te úgy játszol, hogy nem fogsz beszélni, de az emote-okkal kommunikálsz.
2. Mutasd meg neki, hogy milyen emote-jaid vannak, és hogy a számodra mindegyiknek van egy saját jelentése, így nem fogja elvárni, hogy beszélj, cserébe, viszont figyelnie kell rád, hogy mikor melyik emote-ot használod.
3. Ha ez megvan, már mehet is a közös játék!
Még mielőtt rátérnénk arra, hogy Én mely jeleket használom, beszéljük arról, hogy lehet-e hibásan használni az emote funkciót:
Nos, az az igazság, hogy igen lehet, mivel már a cikkem elején érintettem is ezt a témakört.
Mikor használom hibásan az emote-okat?
- Akkor ha arra használod, hogy harc közben „letáncolj” valakit. Hidd el, hogy erre semmi szükség nincs, hiszen csak azt mutatod ezzel meg, hogy mennyire alacsonyan van az IQ szinted, és csak felhergeled az embereket, és ezzel elrontod a játékélményüket.
- Ha nincsen értelme az emote használatodnak.
- Ha tűzharcban emote-olsz.
Most pedig nézzük meg, hogy milyen emote-okat használok, és annak milyen jelentése van:
- Szalutáló kölyök (Szia!)
- Gondolkodó hosszú hajú szőke férfi (Lehetséges/Talán
- Rózsaszín fel kiálltójel kérdőjellel (Tessék?)
- Fekete Bukósisak körül piros kérdőjelek (Nem hallak/Nem értem amit mondasz)
Az emote-okról itt láthattok képet, hogy lássátok is, hogy mihez, mi tartozik:
Végezetül beszélni kell azokról a szituációkról is, amikor nem kifejezhető emote-okkal, amit mondani szeretnétek:
- Lőszerre van szükségetek: Dobjatok ki lőszert magatoktól a társatok elé.
- Ha nincsen szükség semmire, akkor mozgassátok a karatert jobbra-balra, ez azt jelenti, hogy nem kell semmi.
Még egy pár tanács a kommunikáció hiány kiküszöbölésére:
- Figyeljétek a térképet, jelőljétek be a kört, ahova menni kell.
– Figyeljétek a társaitok és a saját életerőtöket, és ha kell dobjatok ki egymásnak Heal-t.
Természetesen Én így használom az emote-okat, látjátok, hogy mindent ki tudok vele fejezni, de a képzelet határtalan, találjatok ki magatoknak kommunikáló emote-okat, vagy éppen használjátok az enyémeket bátran, bízzatok bennem, ez elég ahhoz, hogy beszéd nélkül tudjatok játszani!
Köszönöm szépen a figyelmet!
Ha nem szeretnétek lemaradni a tőlem érkező friss tartalmakról, akkor bátran iratkozzatok fel, csatlakozzatok itt: YOUTUBE CSATORNÁM, DISCORD SZERVEREM, INSTAGRAMOM, TWITTEREM, MEWE-m
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.