Sziasztok!
Tudom, rengeteg idő eltelt már, amióta megírtam a Rocket League – A helyes beállítások nyomában – 2. rész című cikkemet, de okkal telt el ennyi idő.
Miért telt el ennyi idő a 2. és a 3. rész megjelenése között?
Nos a válasz erre rém egyszerű. Most gyűlt össze annyi tapasztalat, hogy elkészülhet a 3. rész.
A tapasztalat szerzésen túl történtek egyéb dolgok is, amelyek faragtak a motivációmon, mert volt idő, amikor sajnos hozzám sem nyúltam a játékhoz.
Amikor a sorozatot elkezdtem írni:
Amikor a sorozatot elkezdtem írni, hogy bemutassam a Rocket League-ben megélt tapasztalataimat, ami a helyes beállításokat illeti, azt gondoltam, hogy ripsz-ropsz megfogom találni a számomra megfelelőt, de nem így történt. Ahogyan telt-múlt az idő, rájöttem, hogy ez sokkal hosszabb út mint amilyenre Én számítottam és fel voltam készülve. Szeretném, hogy tudjátok, hogy ha Ti is a számotokra megfelelő beállítást keresitek a Rocket League-ben, ez nem lesz egy könnyű menet, sok minden fogja befolyásolni az éppen használt beállítást, sőt, még azt is, amit csak kipróbálunk. Bár, a beállítás első szempontja a személyes preferencia, azért ezen túl sok minden befolyásolhat a döntések meghozatalában.
Aki esetleg még nem olvasta el a sorozat eddigi részeit, az ne habozzon kattintson ide bátran:
1. rész: https://gamewithme.blog.hu/2022/02/20/rocket_league_a_megfelelo_beallitas_nyomaban_1_resz
2. rész: https://gamewithme.blog.hu/2022/03/27/rocket_league_a_megfelelo_beallitas_nyomaban_2_resz
Most, hogy feltártuk a fejlődésemet lassító okokat, tovább szeretném boncolgatni, azt a tényt, hogy hogyan hat a teljesítményre az, ha szinte folyamatosan negatív kritikával illetik a játékot:
Még mielőtt mélyebben belemennék ennek a témának a kifejtésébe, szeretném leszögezni, hogy a kritika fontos, főleg amikor az ember tanul valamit, és nincsen semmi baj azzal, ha valaki megfogalmaz valamit, de a legtöbb közösségben sajnos nem a legjobban állnak ehhez a témához, így azok az emberek akik azért csatlakoznak, mert fejlődni szeretnétek, vagy netán csak szimplán azért, hogy jól érezzék magukat a játékban sajnos az esetek 90%-ában magyar közösségektől nem éppen kap támogatást. Mivel ez is a fejlődés része, ezért fontos ezekről a dolgokról is beszélni, Én pedig itt vagyok, és elmondom az Én saját tapasztalataimat szívesen, csak maradjatok itt ne menjetek sehova!
Folytassuk saját tapasztalattal (mondjuk az egész blog és a sorozat ezen része is arra alapszik) Na, de mi történt a Rocket League-ben?
Amikor elkezdtem a játékot akkor mint a legtöbben Én is rákerestem a magyar közösségekre, ahonnan a segítséget/tippet vártam, de sajnos nem úgy jött össze a dolog, hogy az fejlesszen, sőt inkább ellenkezőleg. A történet ott kezdődött, hogy amikor betettem az első videómat, akkor rengeteg olyan kommentet, megjegyzést kaptam, mi szerint: „Semmi értelme annak, hogy játssz a játékkal” „Nem neked való ez”, - Minden alkalommal, amikor bedobtam a videómat a közösségbe, hogy véleményt kérjek min kell változtatnom, akkor negatívumokkal illettek és sokszor az obszcén kifejezéseket sem hagyták ki. Ennek hatására miután 4 hónapig ezeket olvastam elveszítettem a játékkal kapcsolatos motiváltságomat, és nem érdekelt az egész. Időbe telt, amíg ezt a sok negatívumot át tudtam fordítani magamban, és úgy hozzáállni, hogy ez is része a fejlődésemnek, így hát gondoltam, hogy a fejlődés „sötét oldaláról” is beszélek egy kicsit, mert amilyen tudást összeszedünk, útközben ez mind-mind része lesz a fejlődésünknek. Igyekezzünk mindig megfogadni a kritikát, de a bántásokat soha sehol semmilyen körülmények között nem vagyunk hajlandóak elviselni, és nem szabad arról sem elfelejtkezni ami a legfontosabb: ÉLVEZZÜK A JÁTÉKOT!
A negatív kritikák, vagy fogalmazzunk úgy hogy bántások szépen lassan kiölik a játékszeretet az emberből, és hanyagolni kezdi amit eddig kedvelt és szeretett. - Azóta persze már visszaszereztem a motiváltságomat és újra játszom a játékkal és érzek magamban erőt a tanulásra, de minden esetre ha valaki véleményt kér azt nem azért teszi, hogy megalázzák, és lehordják a sárgaföldig. Sokkal célszerűbb úgy megfogalmazni a mondanivalót, hogy építsük az embert, ne pedig romboljuk. Visszakanyarodva a bejegyzés bekezdéséhez, hogy hogyan is hat a teljesítményre a folytonos negatív kritika, úgy, hogy egyszerűen kiveszik a játékkedv.
Hogyan fordítsd a negatívumokat az előnyödre:
- Az első és legfontosabb dolog az, hogy élvezd a játékot, enélkül bármit csinálsz, vagy játszol, nem leszel sikeres benne.
- Hallgasd meg a kritikát a játékoddal kapcsolatban, de ne fogadj meg belőle mindent. Kérd meg a kritika íróját, hogy mondja el neked, hogy mi az amin változtatnod kell, és hogy hogyan kezdj hozzá az adott szegmens gyakorlásának. Ha nem tudja elmagyarázni, akkor valószínűleg rossz helyen teszed fel a kérdésed, mert egy közösségben általában azonos érdeklődésű emberek vannak, és ha nem tudnak segíteni, akkor nem vagy jó helyen.
- Ne engedd, hogy elvegyék a kedved. Hangsúlyozd, hogy Te a játékélményért játszol, és neked az a fontos, hogy szórakozz, de emellett szeretnél fejlődni, így hamarabb célba érhet a kérdésed, már csak azért is, mert találhatsz a saját tudásodnak megfelelő gyakorlópartnert, akivel aztán később fejlődhettek.
- Ne akarj profi lenni abban amit csinálsz, mert ha azt hangsúlyozod, akkor saját magad elé húzol egy falat, és a közösség nagy része a következő alkalommal, amikor gyengébben teljesítesz lenézhet.
- A Rocket League alapja az erős lövés, védés és helyezkedés, ha valaki ennek ellenére nem ezt kezdi el neked mondani, akkor ne bonyolódj vitába vele, és ne próbáld meggyőzni, felesleges.
Biztosan feltűnt már nektek, hogy ez nem olyan cikk, mint amit megszokhattatok, de mint tudjátok, Én megszeretném mutatni egy játék árnyoldalait is, amelyet akkor fedezünk fel, ha magyar közösségekben próbálunk magunkon fejleszteni valamiben. Nagyon sok esetben az nem fejleszt, mert nincsen igazán információ értéke a kommenteknek, mert gyakran nem is értik meg amit kérdezel. Sajnos fontos erről is beszélni, mert ez is része a fejlődésnek.
Végezetül pedig egy kis összegzés:
- A mai bejegyzés inkább a hozzáállásról szólt.
- Ne engedjük, hogy elvegyék a kedvünket.
- Próbáljunk érthetően fogalmazni, így hamarabb célba érhetünk.
- Hallgassuk meg a hasznos kritikát, ha bántani akarnak azt ne hagyjuk.
Remélem, hogy tudtam segíteni Nektek! Nekem nem tudják elvenni a játékkedvemet, mert azért játszom, mert élvezem a játékot/játékokat.
Hamarosan érkezik a sorozatom 4. része, tartsatok velem továbbra is!
Ha nem szeretnétek lemaradni a tőlem érkező friss tartalmakról, akkor IRATKOZZATOK FEL A YOUTUBE CSATORNÁMRA, CSATLAKOZZATOK A DISCORD SZERVEREMHEZ, KÖVESSETEK INSTAGRAMON, A TWITTEREN, VAGY A MEWE-N
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.