Sziasztok!
Arra az elhatározásra jutottam, hogy 8 hónap intenzív Rocket League játék után indítsak egy sorozatot a blogomon, amelyben arról fogok nektek beszélni, hogy melyek a Rocket League-ben használatos általam használt beállítások. Szóval, ha éppen a nektek megfelelő beállítást keresitek, akkor ez a sorozat a segítségetekre lehet.
Tisztázd le magadban, hogy mivel szeretnéd játszani a Rocket League-et:
Igen, ez az 1. lépése annak, hogy megfelelő beállítást megtaláld magadnak, hogy először eldöntöd, hogy mivel szeretnéd játszani a játékot (Kontrollerrel, vagy esetleg Egérrel és billentyűzettel).
Ebben megoszlanak a vélemények, hogy ki mivel szereti jobban játszani a játékot, de az az igazság, hogy ez nem azon múlik, hogy mit szeretünk, hanem sokkal inkább azon, hogy amikor elkezdtük a játékot, mi volt először a kezünkben, és mihez szoktunk hozzá. Ezt azért mondom, mert bizony az emberi test intelligens és mindent megjegyez, és aztán az évek során jeleket is küld, ha valami éppen nem tetszik neki és általában ezt fájdalom formájában teszi. Az ember első sorban kényelmi szempontok alapján hozza meg azt a döntést, hogy mivel szeretne játszani, éppen ezért nem lehet ebben a témakörben 100%-os pontossággal azt állítani, hogy ha például Irénkének jól megy a kontrollerrel a játék, akkor egérrel és billentyűzettel is ugyan úgy fog neki menni. Azonban támpontokat lehet adni ahhoz, hogy valaki megtalálja a neki megfelelő beállítást, és ezzel tulajdonképpen le is zárhatjuk a letisztázás folyamatát.
Most közelebbről szemügyre vesszük az előbb említett kényelmi szempontokat:
Ez a rész egy kicsit izgalmasabb, mert nagyon sok minden befolyásolja az ember kényelmi szempontjait.
Elsősorban akár tetszik, akár nem az 1. befolyásoló tényező a pénz. Ugyanis hiába szeretnél magadnak hiper-szuper kényelmes eszközt venni, ha nem teheted meg anyagilag.
Másodsorban a márka ami meghatározza azt, hogy az adott ember milyen eszközt választ magának. Bizony, itt jön képbe a „márkahűség fogalma”, erre is mondok nektek példát: Joli szereti a „Nike”-t 10 éve használja ezt a terméket, és megvan vele elégedve. Jön Piroska, aki azt mondja neki, hogy az Adidas jobb, ő azt használja 20 éve és minden a legnagyobb rendben van vele”. Te pedig aki vásárolsz egy eszközt, a saját magad álltal évek óta használt termékre fogsz esküdni, hogy az a jó, magyarul mindenki megmarad annál a márkánál amivel a legjobban megvan elégedve.
A harmadik szegmense és egyben lezárása is ennek a cikknek az maga „a megszokás”:
Talán az egész beállítási témakörben ezt a legnehezebb magunkban „átprogramozni”, hiszen már említést tettem rá, hogy az emberi test és az agy megjegyzi azt amit éppen csinálunk, így a megszokásainkat is borzasztó nehéz leküzdeni. Itt első sorban arra gondolok, hogy a beállítás során lesz olyan gomb, amikor azt érzitek, hogy:”Ez lesz a legjobb”, és beállítod és 1-2 hónap után rájöttök, hogy a következő gombbal viszont nincs összhangban, mert mondjuk kényelmetlen, vagy nem esik kézre, vagy nincs elég idő lenyomni mindkettő gombot egy kombinációhoz. A megszokásaink leküzdéséhez célszerű folyamatosan kísérletezgetni, ha még nincs meg a megfelelő beállítás, mert így az agyatokat folyamatosan trainingezitek a változásra és így könnyebben megszokja a változtatást és sokkal gyorsabban integrálódik az újdonsághoz.
Nos, ezzel a sorozat 1. rész végéhez elérkeztünk, köszönöm szépen, hogy ismét elolvastad a cikket! Hamarosan érkezik a 2. rész!
Ha nem akarsz lemaradni a friss tartalmaimról, akkor IRATKOZZ FEL A YOTUBE CSATORNÁMRA vagy CSATLAKOZZ A DISCORD SZERVEREMHEZ, vagy KÖVESS AZ INSTAGRAMON!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.