Sziasztok!
A mai bejegyzést egy baráti beszélgetés ihlette meg, amelyben éppen a játékban található craftolásról beszélgettünk, illetve a barátom kért tőlem tanácsot. Ezért arra gondoltam, hogy ma azzal fogok foglalkozni.
A Hearthstone-ban található craftolási lehetőségről szinte mindenki hibásan beszél, ezért Én ma tisztvizet öntök a pohárba. Azokat a szempontokat vesszük alapul, amelyekkel ésszerűen, amolyan jut is marad is alapon tudunk magunknak lapokat előállítani.
De mindenek előtt szeretnék szót ejteni a craftolásban előforduló tévhitekről:
1. Nagyon sok játékosnak azt tanácsolják, hogy deckket craftoljon, ne pedig külön lapokat.
2. A dust nem arany, az arany pedig nem dust. Ezt csak azért írom le, mert csoportokban olyan teóriák keltek szárnyra miszerint a dust mennyiségünk egyenlő a gold mennyiségünkkel, vagyis, ha van (Példaként írom: 10.000. dustunk és 3000 aranyunk, akkor nekünk 13000 goldunk van. Sajnos el kell keserítselek kedves olvasó, NEM, az arany és a dust mennyiség nem ilyen mértékben függ össze).
3. A számolás teljes hiánya: Sokan úgy próbálnak craftolni, hogy „mindent egy lapra” feltéve próbálnak megcsinálni egy deck-et.
4. Csak egy bizonyos hősödhöz tartozó lapjaid legyenek.
Ezeket a tévhiteket most pedig rendbe teszem nektek a logika és a matematika ösvényén barangolva:
1. Nagyon sok játékosnak azt tanácsolják, hogy deckket craftoljon, ne pedig külön lapokat.
Az észszerű logikus magyarázat arra, hogy ez miért rossz:
Elsősorban azért rossz, mert kezdőként az embernek nincsen ahhoz dustja, sem goldja, hogy packokat vegyen. A dust és a gold kapcsolata nagyon fontos, hiszen, ha nincsen arany akkor nem tudunk paklikat vásárolni, azokból pedig nem tudunk dustod kinyerni.
2. Magyarázatom: Másodsorban nagy mértékben felelősek azért a streamerek, tartalomgyártók, hogy a játékosbázisnak milyen paklijai lesznek, hiszen, a játék nagy népszerűségnek örvend még most is, és a nagy nézettséggel bíró tartalomgyártók játsszanak az élő adásuk alatt a leghiper-szuperebb paklikkal, csak azt „felejtik el” elmondani, hogy a játékfejlesztő cég a nagyobb streamereket megtámogatja lapokkal, hogy az adott streamer bemutassa a lapokat, ehhez pedig a streamer által kért packokat is megkapják és a dustot is, hogy ha valami hiányzik azt kisujjból pótolják.
3. Magyarázatom: Figyelni kell a játékosoknak a metat, és azszerint kell összerakni egy adott paklit, hogy az adott kompetetív szférában az megállja a helyét, de nem jelenti azt, hogy amivel Én játszok, az neked is illik a játékstílusodhoz, sőt az is nagyon könnyen elképzelhető, hogy nem is azonos lapkészlettel rendelkezünk.
Most jöhet a 2. tévhit magyarázata:
A dust és az arany annyiban függ össze, hogy ha nincsen arany, akkor nem lesz miből dustot kinyerni. Ez igazából nem is szorul nagyobb magyarázatra, hiszen ez a dolog teljesen magától értetődik free to play játékosként, és ez a cikkem most főként nekik szól, mivel Én is az vagyok.
A 3. tévhit magyarázata:
A számolás teljes hiánya nem csak a dust beosztásánál jelent problémát, hanem az arany mennyiségnél is. Gyakran találkozom olyan játékosokkal, akik szerint a matematika nem szerves része a játéknak, és ennek tudatában játszanak a játékkal rosszul, pedig ha csak egy kicsit is számolnának, akkor minden meccsükben nagy előnyre tehetnének szert. A craftolásnak is megvan a maga matematikája, erről mindjárt szót is ejtek. Számolni kell mindig, hiszen vonatkoztassunk el a játéktól: Pénzből élünk. Ha van pénzünk, akkor kitudjuk fizetni a számlát, ha nincs akkor meg nem. A való életet sem úgy élik a legtöbben, hogy minden fillért elköltenek, hiszen akkor rövid úton csődbe is mehetnének. A Hearthstone-ban is számolni kell, és nem szabad nyakló nélkül minden dustot elkölteni, főleg, ha hosszútávon gondolkodunk benne.
A 4. és egyben utolsó tévhit magyarázata:
Bizonyos játékosok kötődni kezdenek a játékban található hősökhöz, ezért elkezdenek eggyel játszani. Ez azért hiba, mert a többi más hőshöz kapcsolódó küldetésüket nem tudják megcsinálni, amely ahhoz vezet, hogy nem haladnak a Reward Track-en, ami tulajdonképpen a teljes csődöt is jelentheti, hiszen megszűnik a „bevételi forrás”. Erre a legjobb megoldás az, ha minden hőshöz akad legalább egy deckünk, amivel a napi és a heti küldetésünket megcsinálhatjuk.
A tévhitek után most jöjjön, amire a legtöbben vártatok, azaz a craftolás matematikája:
A cikkben már említettem, hogy az aranymenyiségünk összefügg a dust mennyiségünkkel, de nem olyan mértékben, ahogy azt sokan hiszik. Tudom, zavaros a téma, de mindjárt elmagyarázom:
NAGYON FONTOS, hogy naponta bezsebeljük a 100 aranyat, ami azt jelenti a jelenlegi rendszerbben, hogy napi 2 db szintet meglépjük. Azért nem aranyban fogalmazok, mert a Reward Track-en többször is előfordul, hogy arany helyett packot, vagy lapot kapunk, de ha ezeken a szinteken túl vagyunk, akkor már majd aranyat kapunk, ezért nekünk az a fontos, hogy napi 2 szintet meglépjük, hiszen azok a pontok, amelyen packot, vagy lapot ad, azon ha arany lenne, akkor meg is lenne a napi 100 arany.
A helyes goldmennyiségről, és hogy hogyan lehet megszerezni a 100 aranyat naponta erről már írtam, itt olvashatjátok el a cikket:
https://gamewithme.blog.hu/2021/10/22/hearthstone_goldkezeles_helyesen_azaz_a_helyes_goldmenedzsment
Kezdőként az az ideális, ha a CLASSIC LAPOKAT kezdjük el vásárolni, 10-esével, így növekedhet a lapkollekciónk, és a dust mennyiségünk is egyszerre, hiszen ha kinyitunk 2 vagy több ugyan olyan lapot, akkor abból már dustot nyertünk. 10 pakli esetében 400 dust nyitható ki. 100 db pakli esetében ez a dust mennyiség már körül-belül ott lesz, hogy 3000-4000 dustot kaptunk.
Mely lapokat törhetjük be?
A válasz itt csak annyi, hogy csak azokat a lapokat, amelyekből TÖBB VAN MIND 2 DB. Erre azért ez a válasz, mert soha nem tudjuk, hogy hogyan alakul az aktuális meta, hogy éppen milyen paklival borítják fel a metat. Tehát az az alap gondolkodásmód, hogy minden lapot tartsunk meg.
Jogosan merülhet fel bennetek a kérdés, hogy ha szinte semmilyen lapot nem törhetitek be, akkor mégis, hogyan tovább. Nyugalom! Erre is megvan a válaszom, csak olvassatok tovább!
Ezeket a lapokat nyugodtan be lehet törni, ha csak 1 db van belőle akkor is:
- Millhouse Manastorm (Az ellenfél spelljeit 0-ra csökkenti, és a játékban nem az célunk, hogy az ellenfelet segítsük, tehát számunkra haszontalan lap)
- LoreWalker Cho (Kapunk egy olyan spellt a kezünkbe, amelyet kijátszott az ellenfelünk. Nagyon régen „Mill” típusú paklikban megfordult néha ez a lap, de akkor is könnyen hatástalanítható volt, szóval, ennek sincs értelme)
- Minden olyan arany lapot, amelyből megvan mind a 2 db sima változat.
- Nat Pagle (Ezzel lapot húzhatunk, a mai játékban tömérdek olyan lap van, amellyel pótolható a laphúzás, szóval ez sem kell)
- King Mukla (Kijátszásakor ad 2 db banánt, amellyel erősíthetjük a lényeket, igazából ez sem a legélesebb kés, szóval, őt is fel lehet áldozni.)
- Tinkmaster Overspark (Kijátszásakor átváltoztat egy lényt vagy egy 5/5-ös lénnyé, vagy egy 1/1-es lényt csinál egy másik lényből. Ez nagyon rizikós, semmi értelme tartogatni).
Bár ezek mind legendary lapok, amiket felsoroltam, de akad szép számmal olyan common vagy rare lap is, amelyet nyugodtan betörhettek, de ezt majd játék közben Ti is meglátjátok, hogy mely itt nem felsorolt lapok vannak használatban.
A lapok aranyváltozatát, érdemes megtartani azokra az időkre, amikor jobban kell a dust.
Végezetül pedig elmagyarázom azt is, hogy miért LEGENDARY-T craftoljunk, és NE EGY TELJES DECKET.
A válasz nagyon egyszerű: Takarékosabb, ha csak legendary-t craftolunk, mert az csak 1600 dustba kerül, de ha egy teljes decket akarunk craftolni nem ritka a jelenlegi metában, hogy a 10.000 dustot is elérheti, mire teljesen megcsinálunk egy decket, és könnyen lehet hogy idő közben rájövünk arra, hogy nem is a stílusunkhoz illik, vagy éppen nerfelik (gyengítik az adott lapot a deckből), és akkor már nem ér semmi a tejles deck, és csak ott porosodik a többi deckjeink között, a dustot viszont elvitte.
Most pedig köszönöm, hogy ismét velem tartottatok!
Ha nem szeretnétek lemaradni a további tartalmaimról, akkor IRATKOZZATOK FEL A YOUTUBE CSATORNÁMRA ITT, vagy CSATLAKOZZATOK A JÓ HANGULATÚ DISCORD SZERVEREMHEZ ITT, vagy KÖVESSETEK INSTAGRAMON ITT, vagy A TWITTEREN
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.