Sziasztok!
Ma ismét a mesekártyáé a főszerep! Ezúttal a felhasználható 27 darab paklihelyről szeretnék beszélni.
Sokszor kérdezik tőlem, hogy hogyan kell értelmesen felhasználni a játékban található paklihelyeket. Első sorban a küldetések megoldásakor szembesülnek a problémával, hogy nincs elég hely az aktuális küldetés megoldásához. Gondolok itt „a közös 1500 xp-s küldetésre, vagy akár játssz ki x mennyiségű lapot küldetésre” természetesen nem ez a neve, de az egyszerűség kedvéért hívom így.
Fontos megemlíteni a korábbi 18 darab paklihelyes rendszert. Jogosan merül fel bennetek a kérdés, hogy miért hiszen ez már idejét múlt, mert már 27 darab helyet kell ésszerűen okosan felhasználni.
Erre az a válasz, hogy paklink elosztása miatt fontos róla beszélni, mert 18-at máshogy osztunk el, mint 27-et.
A korábbi rendszerben 9-9 pakli elosztás volt a célszerű, ez pedig úgy jött ki, hogy mindkét játékmódhoz (standard és wildhoz is) volt 2-2 deckkünk.
Még egy felosztás a 18 db paklihelyhez:
6 db Wild
6 db Standard
6 db X mennyiségű lap kijátszása – Így lesz 3-3 deckünk minden formátumhoz és küldetéshez
Most nézzük, hogy a 27 paklihelyet hogyan osszuk fel:
9 db Wild
9 db Standard
9 db X Mennyiségű lapkijátszása
Érdemes kialakítani egy egyedi jelölést a pakli nevében:
Ez azoknak a játékosoknak lehet segítség, akik mindkét formátumban játszanak.
Én ezt a jelölést találtam ki:
Paklinév: Big Priest (W)
Magyarázatok: A Paklinévhez az adott pakli típusát írtam. Zárójelben pedig azt, hogy melyik formátumban játszandó a pakli, jelen esetben a „W” Wild-ot takar.
Ha éppen olyan paklit szeretnénk építeni, ami standardban játszandó, akkor azzal ugyan ez a teendő csak a zárójelben írt betű változik „ST”-re, így meg is van jelölve a Standard formátumban használt paklink.
Ha pedig lap ki játszós küldetést kapunk, akkor sem kell kétségbe esni, mert ugyan ezt el lehet játszani itt is: Paklinév, és utána zárójelben egy „Q” betűt írunk. Itt azért „Q” a jelölést, mert az adott küldetésünk megoldásához épült, ha kész, akkor ezt nyugodtan lehet törölni.
Akad olyan pillanat is, amikor nem vagyunk biztosak abban, hogy az adott pakli kész van, azaz eredményes lesz, ilyenkor a zárójelbe tehetünk egy kérdőjelet, ebből tudjuk, hogy azzal a paklival még dolgunk van.
Ez ebben az esetben így néz ki, ha megjelöljük:
Paklinév, (?)
Megjegyzés: Természetesen az adott deckjeinket folyamatosan figyelni kell, hogy mennyire eredményes az adott meta-ban, és ha azt látjuk, hogy már nem vagyunk eredményesek az adott paklival, akkor törölhető és a helyére egy eredményesebb építhető.
Remélem, hogy hasznos volt ez a bejegyzés is!
Látogass el a YOUTUBE CSATORNÁMRA IS további tartalomért!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.