Sziasztok!
A mai bejegyzésemben a Hearthstone Xp rendszeréről írt sorozatom BEFEJEZŐ RÉSZÉHEZ érkeztünk, azaz a játék rendszeréről nem lesz több cikk. Úgy gondolom, hogy az eddig megírt 2 cikkel nem vagyok elég hiteles, ha nem megyek bele a matekba egy kicsit, ezért most számokkal is beszeretném nektek mutatni, amit eddig 2 részen keresztül tettem. Így akik kételkedtek azok is választ kapnak, ha esetleg van bennük kérdés.
A sorozat 1. részében foglalkoztam azzal, hogy mégis melyik küldetéseket érdemes megcsinálni, és melyiket érdemes inkább cserélni és miért. Erről ezen a linken olvashattok: Hearthstone - Minden, amit tudnod kell az xp rendszerről! – 1. rész: A questek megoldási sorrendje, avagy mennyi az annyi? - Game With Me (blog.hu)
A sorozat 2. részében felállítottam egy sorrendet, azaz azzal foglalkoztam, hogy elmagyaráztam, hogy melyik játékmódot miért érdemes játszani, illetve hogy hogyan működik a tekercs mechanika:
Hearthstone - Minden, amit tudnod kell az xp rendszerről! – 2. rész - Game With Me (blog.hu)
A sorozat mai, azaz 3 részében pedig bebizonyítom Nektek, hogy miért az a sorrend jó, amit 2. részben felállítottam, de ezúttal számokkal is, hogy lássátok.
Jöjjön a matek:
Játszott játékmód: Battlegrounds
Helyezés: 5.
Kapott tekercsek száma: 125
Játék időtartalma: 15-20 perc
Játszott játékmód: Battlegrounds
Helyezés: 6.
Kapott tekercsek száma: 64
Játék időtartalma: 19 perc
Játszott játékmód: Wild Ranked
Kimenetel: Győzelem
Kapott tekercsek száma: 123
Játék időtartalma: Kb. 30 perc
Játszott játékmód: Wild Ranked
Kimenetel: Győzelem
Kapott tekercsek száma: 100
Játék időtartalma: Kb. 30 perc
Játszott játékmód: Wild Ranked
Kimenetel: Vereség
Kapott tekercsek száma: 22
Játék időtartalma: 10 perc
Összességében pedig elmondható bizony, hogy a battlegrounds jobban megéri, mert az a leghosszabb játékmód, kimeneteltől függetlenül, mert abban ha kikapunk az biztos, hogy hosszabb lesz időben mint mondjuk egy rankeden, ahol az első aggró pakli szétszed minket és 5 perc alatt vége a játéknak, és jól látható a számokból, hogy bizony ha veszítünk, akkor is jobban megéri a Battlegrounds mint az összes többi játékmód jelen pillanatban. Ez pedig a BG játékmód mechanikájából adódik: Ott folyamatos a kártyakijátszási mechanika, azaz folyamatosan rakunk ki lapokat.
Fontos lehet megemlíteni még az aktuális haladási alternatívákat, arra az esetre, ha például nem megy a játék, de a tekercset akkor is szeretnénk gyűjteni.
Abban az esetben, ha csak kevés tekercs hiányzik a szintlépéshez játszható lehet:
- Tavern Brawl:(de csak ha jó, azaz erre megfelelő)
- Heroic Duel (Kockázatos ugyan, de ha van felesleges 150 aranyatok, vagy egy felesleges Tavern Pass-otok akkor NE AZ ARÉNÁRA, HANEM IDE HASZNÁLJÁTOK FEL, mert itt TI ALAKÍTJÁTOK A PAKLIT. Az arénában viszont teljesen véletlenszerűen ajánlja fel a lapokat, ott nem lehet felépíteni szinergikusan a paklikat).
- Casual játékmód: Ez is megfelelő lehet, ha nagyon kevés tekercs hiányzik, plusz lehetőségként pedig a ranked paklitokat is frankón tudjátok tesztelgetni.
FONTOS MEGJEGYZÉSEK A CIKKEL KAPCSOLATBAN:
1. Ezek a számok nekem jöttek ki, neked/nektek nem biztos, hogy pontosan ez fog kijönni!
2. Tudom, hogy nagyon sokan munka és család mellett játszanak, így az ilyen hozzászólásokra és ehhez hasonlókra ne pazaroljatok időt, nem kell felesleges: „Ja, persze, de én dolgozom annak is örülök, hogy a napi küldetéseimet megtudom csinálni” vagy a „Pay to win a játék” és sorolhatnám.
3. SOHA nem költöttem a játékra és MINDEN FONTOS LAPOM MEGVAN
Azt gondolom, hogy ennél jobban nem is lehetne lezárni egy sorozatot, ebben aztán volt minden: Játékmód, számok, és magyarázat, ami segíthet eligazodni a Hearthstone jelenlegi rendszerének dzsungelében.
A közeljövőben jövök majd sok más Hearthstone oktatójellegű cikkekkel, szóval egyet megígérhetek, az izgalmas utazás még nem ért véget! Tartsatok velem legközelebb is!
Ha Gameplay videókat is néznél tőlem, akkor látogasd meg a Youtube csatornámat ide kattintva:
https://www.youtube.com/channel/UCLF06ZYFh3nYdZmkjafuugg
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.